Tag - akustik panel

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel ,ahşap panellerin arka kısımlarına belirli aralıklarda deliklerin açılması ve ön taraflarındaki deliklere uygun akslarda kanallar açılması ile akustik özellik kazanan panellerdir. Yüzeylerindeki kanalların sıklığı ve delik sayıları Desi Kanallı Panellerin akustik performansını belirler. Her Desi Kanallı Panelin arkasında soundfex akustik bezler bulunur. 49 x 49 santimetre boyutlarında imaledilen bu ürünlerin akustik ses kesim özellikleri maksimum seviyededir.

Desi Kanallı Panel Kullanım Alanları:

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Paneller genel olarak; radyo yayın odaları, görüntü – ses kayıt odaları, ofis ve evlerde kullanımı tercih edilen gürültü izolasyon malzemeleridir. Desi Kanallı Paneller 26FR olduğu için yanmazlık değeri maksimum dayanıklılıktadır. Alev almaz olarak tanınan bu ürünlerin satışı adet bazında olup, uygulama ve montaj işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Desi Kanallı Panellerin uygulanması sırasında sarf edilen işçilik simetrik ya da lokal uygulama veyahut tamamıyla kaplama şeklinde bir uygulama yöntemidir.

Bilindiği gibi Akustik Paneller, mekanda oluşan ses frekanslarının düzenlemesini sağlamaktadır. Yansıtıcı paneller olarak da bilinen bu gürültü izolasyon ürünlerinin kullanımı genel olarak sinema salonlarında oluşan sesin dağılmadan yansıması ve  ses kalitesini bozmadan işlemin uygulanması şeklinde olmasıdır. Bu panel uygulamaları yalnızca salon tarafından yapılır. Yansıtıcı modeller derzli ve delikli şeklinde ikiye ayrılırlar. Arkasında dellik olmadığından sesi soğurmaz ve bir miktarını yutarak sesin doğru yönde kaliteli şekilde yanmasını mümkün kılar.

Gürültü izolasyon uygulamasında sesin aza indrigenmesinin, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonal şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir. Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Gürültü İzolasyon Uygulaması, profesyonel bir mesleki tecrübe gerektiren, ciddi ve doğru uygulanması gereken bir iştir. Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Gürültü İzolasyon Hizmetlerimizden faydalanmak veya ses yalıtımı ve izolasyon ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş kaplı akustik panel , genel olarak camyünü ( camtülü ) dolgulu akustik paneller olarak da bilinmektedirler. Kumaş kaplı akustik panellerin ön yüzeylerinde kullanılan akustik özellikteki kumaşlar yanma, aşınma ve solmaya karşı yüksek direnç gösteren kaliteli malzemelerle dokunmuşlardır. Tercih edilen tüm renklerde kumaş kaplama uygulanabilmektedir.  Model ve renk tercih seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kumaş kaplı akustik panellerde sertifikalı ve A kalite kumaşlar kullanmaktayız.

Kumaş Kaplı Akustik Panellerin Kullanım Alanları:

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Konferans ve seminer salonları, toplantı & sinema salonları, odirtoryum ve stüdyolarda, Çok amaçlı salonlar, call center ve çağrı merkezleri, ofis ve toplantı odaları, oteller, tiyatrolar, tv stüdyolar, oditoryumlar, kamu binaları, müzik odaları, sinemalar, spor salonları ve daha bir çok alanda Kumaş kaplı akustik paneller tercih edilmektedir.20mm-akustik-kumas-kapli-panel

Kumaş kaplı akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki  ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.

Akustik Panel Kaplama ön ve arka yüzü camyünü kaplı maksimum yoğunluktaki levhaların görünürdeki yüzeyi ve güçlendirilmiş kenarları geniş renk arşivi olan, darbe ve deformasyona dayanıklı olan kumaşlar ile kaplanmaktadır. Kumaş kaplı akustik paneller, alev almaz, yanmazya karşı dayanıklı UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfıdır.

akustik-odaaGürültü izolasyon uygulamasında sesin aza düşürülmesinin, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonel şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir.

ses yalitimli kumas panel

ses yalitimli kumas panel

Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Kumaş kaplı akustik panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş, iki çeşit olarak üretilmekte olup biri ahşap panellerin arkasında kullanımı öngörülen keçe Akustik Kumaşlardır. Diğeri ise; panel ön yüzünün kaplanması için üretilmiş olan ve salonun iç kısmına bakan yeri kumaşla kaplı olan panellerdir. Bu akustik kumaş çeşitleri masalar arası seperasyon seperatör panellerde kullanılırlar.

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik paravan sistemlerde, masa seperatörlerinde, asma yüzer tavan panellerinde, akustik duvar panellerinde ve daha pek çok akustik uygulamarda tercih edilmektedir, Akustik Kumaşlar. Yanmaz yüzey özelliklerinin yanı sıra çeşitli renk seçenekleri de olan Akustik Kumaşlar sağınık halde bulunan ses dalgalarını kıran, ses dalgalarını absorbe eden ve ses dalgalarını yansıtmayan niteliktedirler.

Lamineli Kumas

Lamineli Kumas

Akustik Kumaşlar, yansıyan ses frekansları, doğrudan kaynaktan yayılan seslerden çok çok daha fazla süre boşlukta yola alarak bulunurlar ve kulaklarımıza daha geç ulaşırlar, distorsion kırılması ile ses balçıklaşması oluştururlar. Bu nedenlerden ötürü doğrudan sesin anlaşılmasına ve olduğu gibi algılanmasına da engel olmaktadırlar. Akustik Kumaş kaplamalar duvar ve de tavanlarımızda uygulandıkları zaman bu gürültü karmaşalarını sönümleyerek daha net bir akustik ses ortamı elde edilmesini sağlarlar.

Akustik Kumaş Kullanım Alanları

Yanmaz Kumas

Yanmaz Kumas

Akustik Kumaş Kullanım tercih edilen alanlar oldukça geniş çaplıdır. Bir kaşını sıralamamız gerekirse; Duvar ve tavanlarda seyyar ve panel olarak iki ayrı şekilde kaplama işlemi uygulanabilmektedir. Medikallerde, hastane ve de klinik ortamlarında, ameliyathanelerde, yoğun  bakım odalarında, hastane bekleme salonlarında, konferans salonlarında, bakım evlerinde, hemşire lojmanlarında, sağlık merkezlerinde, sportif aktivite odalarında, doktor muayenehanelerinde, kreş ve anaokullarında, yurtlarda, otellerde, retourantlarda, ofislerde, seminer ve de toplantı salonlarında, sinema salonlarında, tiyatro salonlarında, gemilerde ve yatlarda, uçaklarda ve dahi günlük yaşam alanlarında kullanılabilmektedirler.

Yanmaz Akustik Kumas

Yanmaz – Akustik – Kumas

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Akustik Kumaş başta olmak üzere tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

dalga akustik duvar paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli , gereksinim duyulan ölçülerde kesilmesi mümkün olan; vida ve dübel yardımı ile kaba kısmı bitmiş inşaat duvarları ve de tavanlarında tüm yüzerlere uygulanabilen; su ve nemden katiyen etkilenmeyen; Darbe dayanıklılığı maksimum seviyede olan ve de en önemlisi kanserojen madde içermeyen gürültü izolasyon malzemesidir.

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekorasyon hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hepimiz evlerimizin, ofislerimizin güzel ve konforlu olmasını ister, buna göre dekore ederiz. Yaşadığımız alanları dekore ederken, sadece ürünün tutarının önemli olmadığını aslında önemli olan dekore ettiğimiz alanı ne derece kullanabileceğimiz, ne kadar uzun süreli faydalanabileceğimizdir. Bu nedenle,  Dekore etmek istediğimiz alanlarda neyin değişmesini yada neyin değişmesini istemediğimiz özellikleri not almak sureti ile, fiyatlandırmaya bakmamız daha doğru olacaktır. Teknoloji ile gelişen iç mimari alanında tasarımlar da ihtiyaçlara göre uygulanabilir hale geldi. Örneğin, küçük odalar da portatif yöntemlerle veya pratik tasarımlarla yerden tasarruf edebiliyoruz.

dalga akustik duvar paneli

dalga akustik duvar paneli

Dekoratif ürünler üreten ve yapı-marketlerde sıkça gördüğümüz Dekoratif Duvar Paneli ile, yaşam alanlarımızda hem pratiklik kazanabilir hem de konfor ve şıklığı bir arada görebiliriz. Dekoratif Duvar Paneli genellikle oteller, şirketler gibi hizmet sektöründe çokça tercih edilmektedir.  Son yıllarda yapılan yeni yapılan yapılarda da 3D Dekoratif Duvar Paneli ya da resimli dekoratif duvar panellerini kullanılmaktadır. Dekoratif Duvar Panelinin fiyatı ise kullanılan ürünün özelliğinde, ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir.  Duvarlara renk ve ahenk getiren dekoratif duvar panellerinin tasarımsal katkısı dışında da, ses yalıtımlı olması tercih sebebidir. Ses yalıtımlı Dekoratif Duvar Panel ile bulunulan odadaki gürültü emilerek, en aza indirgenir. Bu nedenle, Dekoratif Duvar Paneli seçerken aslında tasarımdan ve fiyatından ziyade, ses ve ısı yalıtımlı olmasına özen göstermeliyiz.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.