Tag - Asma Tavan Paneli

Gürültü Emici Asma Tavan

Asma Tavan Paneli

Asma Tavan Paneli ( Baffle Ses Yalıtım Panelleri )

Asma Tavan Paneli gürültü izolasyon malzemesine baffle ses yalıtım panelleri de denmektedir.  Bu ses yalıtım malzemesinin özel cam yünlü yapısından dolayı uygulandığu yerlerde çalışan durumdaki makinaların çıkardıkları yüksek frekanslı sesleri maksimum düzeyde bir ses izolasyon gücü ile emilimini sağlayarak çalışma yerlerini daha sağlıklı kılar.

Gürültü Emici Asma Tavan

Gürültü Emici Asma Tavan

Yüzeylere çarpıp yansıyan ses dalga frekanslarını  panelin gözeneklerinde oluşan sürtünmeyle tamamlayarak ısı enerjisine dönüştürür. Böylece yüzeye çarpıp yansıyan ses minimum seviyeye indirgenebilir. Tahminen 40 milimetre-50 milimetre arası kalınlıkta paneller üretilebilmektedir. Projeler doğrultusunda uygulanacak çeşitli duvar şekilleri, panellerle birlikte dekoratif görünüşlü harika bir akustik mekan oluşturulabilir.

Ses yankı problemlerinin olduğu pek çok yerde uygulanabilen Asma Tavan Panelleri yani baffle ses yalıtım panelleri, delikli ahşap tavan karolarının arkasına akustik kumaşla kaplanılabilmektedirler.

Akustik Asma Tavan Paneli

Akustik Asma Tavan Paneli

Sesin yeterli seviyede yalıtılabilmesini destekleyen Asma Tavan Panelleri ( baffle ses yalıtım anelleri ) çok amaçlı kullanılabilen aynı zamanda nüfusun fazla olduğu yerler için de ekstra bir çözüm sağlayacaktır. Etkili sonuçları maksimum düzeylere erişen bir gürültü izolasyonunun sağlanacağı yerlerde hem iç sesin dışarı yansıması rahatsızlık verici seviyelere gelebilmesi önlenir hem de iç mekanlarda gerek çalışanalrın gerekse uygulama alanlarına göre dinleyici ya da izleyicilerin ses kalitesini doğru bir şekilde almasını sağlar.

Belirli bir frekansı aşan seslerin ulaştığı artık insaları ve tabi ki tüm canlıları rahatsız edici boyuttaki seslere gürültü denmekte ve önüne geçilmesinin günümüz dünyasında artık mecburiyeti bilinmektedir. Özellikle şehir hayatı sürenlerin de bileceği üzere, şehir yaşantısında her an gürültüye maruz kalınmaktadır. Her ne kadar insanlar bu gürültülü hayata alışmış görünseler de artık kendilerini seslere karşı da korumaları gerektiğini yavaş yavaş fark etmeye başlamışlardır. Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Asma Tavan Panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.