Tag - Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı , akustik kumaş ile kaplı sesi absorbe eden duvar panelleri, dekorativ yönüle de tercih edilen akustik işlev arttırıcı gürültü izolasyon malzemesidir. Gürültü Absorbe Duvarlarının tüm kenar renkleri biri diğerinden farkl renkte olabilecek şekilde üretilebilmektedir. Kulanım alanları ise genellikle; müzik, stüdyo, reji ve toplantı odaları ses izolasyonu; konferans salonları gibi pek çok mekanda gürültü izolasyon uygulaması amacı ile kullanılabilmektedir.

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü kelimesinin anlamına baktığımızda, istenmeyen ve rahatsız edici, dikkat dağıtıcı ve diğer ortam seslerinden daha fazla olan sesler gürültü olarak karşımıza çıkar. Genel olarak, gürültü evlerimizde, sokakta görülebilirken aynı zaman da fabrikalarda mağazalarda kısacası yaşadığımız her ortamda gürültü karşımıza çıkmaktadır. Ancak gürültü; bir çok problemi de beraberine getirmektedir. Gürültü nedeniyle, stres, sinirli olma hali bedensel ve zihinsel yorgunluk gibi bir çok sorunla karşı karşıya geliriz. Örnek vermek gerekecek olursak, Büyük ölçekli fabrikaların içerisinde bulunan aletlerin gürültünün yaşam kalitemizi bozmadan absorb edilmesi gerekir. Büyük ölçekli üretim tesislerinde ve endüstrilerde hem ısıtma hem de soğutma sistemlerinin kullanılması, çalışan mekanik aletlerin sesleri gibi bir çok ses birleştiğinde gürültü olarak karşımıza çıkarak, hem çevreyi hem de çalışanları rahatsız etmektedir. Bu nedenle, Gürültüyü azaltacak ya da yok edecek ses yalıtım sistemlerin kullanılması gerekmekte, ve bu gürültüyü azaltacak sistemler isteğe göre ve ihtiyaca göre özel olarak tasarlanabilmektedir.

ses kesici bolme

ses kesici bolme

Havalimanı, tren garlarında ses yalıtımı kullanılmaya başlaması ile diğer sektörlerde de aktif olarak gürültü absorbe duvarı kullanımı artmıştır. Gürültüyü azaltan yöntemlere örnek vermek gerekirse, gürültü absorbe duvarı kullanımı ile olayca gürültüyü sınırlandırabiliriz. Gürültü absorbe duvarının çalışma prensibini kısaca özetleyecek olursak ; Yansıyan sesler her yansıma işleminde enerjisinin bir kısmını kaybederek,  yansıyan ses gittikçe azalır ve  ortadan kaybolur. Gürültü absorve duvarı da ses kaynağının yaydığı enerjiyi sürekli eşit şekilde absorbe eder.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Gürültü Absorbe Duvarı de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Akustik Paravan

Akustik Paravan

Akustik Paravan ile mekanlar istenilen şekilde bölümlere ayrılabilmektedir. Büyük iş yerleri, ofisler ve benzeri yerlerde sıklıkla tercih edilmekte olan Akustik Paravanlar gürültü izolasyon malzemesi olup, akustik kumaşla kaplı olma özelliği ile akustik ses düzenlemesinde başarılı sonuçlar edinilmesini sağlamaktadır. İsteğe göre, tercih edilen renk ve ebatlarda üretebildiğimiz Akustik Paravan, istenilen mekanlara uygun şekilde tasarlanarak, tarafımızca üretilirler.

Akustik Paravan

Akustik Paravan

Akustik Paravan

Gürültünün olmadığı bir alanın olmadığı kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki gürültünün kelime anlamı nedir? Gürültü ; belirli bir desibelden ve süreden sonra rahatsız eden, dikkat dağıtıcı sesler bütününe verilen isimdir. Sesin en fazla olduğu, şirketler çağrı merkezleri üniversite öğrenci işleri gibi alanlarda gürültü problemi sıkça yaşanmaktadır. Gürültü nedeniyle yaşanılan hem iletişim kopukluğu hem de zihin yorgunluğunu ortadan kaldıracak gürültü engelleyen yöntemler geliştirilmiştir. Evlerde kullanılan ses yalıtımlı duvarlar ya da parke altı ses yalıtımı gibi yöntemler ne yazık ki her alanda kullanılamamaktadır. Örnek vermek gerekecek olursak, bankada müşteri hizmetleri bölümleri, çağrı merkezlerinde çalışan müşteri temsilcilerinin masaları birbirine çok yakın olduğundan dolayı bu çözümler hiçbir şekilde kullanılmayacaktır. Bu nedenle; Bu alanlardaki ses ve gürültüyü en aza indirgeyen yöntem olan Akustik Paravan ile mümkün olacaktır. Akustik Paravan sistemi ise, kullanılmak istenen ortak alanlarda istenildiği şekilde bölümlendirilme yapılarak ses ve gürültünün sınırlandırılmasını sağlar.

akustik-hareketli-paravanAkustik Paravan yapısı gereği son teknoloji kullanıldığından dolayı her türlü ölçülerde ve tasarımlarda yapılabilmektedir. Ofislerde yoğun olarak tercih edilen Akustik Paravan ile şıklık katmak isteyen markalar, hem ses yalıtım özelliği hem de dekorasyona uyum sağlaması nedeniyle tercih etmektedirler. Akustik Paravan yapısı gereği bölme duvar gibi düşünülebilir ancak bölme duvardan farkı tasarımsal olması ve katlanabilir çekilebilir yeniden konumlandırılabilir olmasıdır.

Belirli bir frekansı aşan seslerin ulaştığı artık insanları ve tabi ki tüm canlıları rahatsız edici boyuttaki seslere gürültü denmekte ve önüne geçilmesinin günümüz dünyasında artık mecburiyeti bilinmektedir.  Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Gürültü İzolasyon Hizmetlerimizden faydalanmak veya ses izolasyon malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Gürültü Emici Asma Tavan

Asma Tavan Paneli

Asma Tavan Paneli ( Baffle Ses Yalıtım Panelleri )

Asma Tavan Paneli gürültü izolasyon malzemesine baffle ses yalıtım panelleri de denmektedir.  Bu ses yalıtım malzemesinin özel cam yünlü yapısından dolayı uygulandığu yerlerde çalışan durumdaki makinaların çıkardıkları yüksek frekanslı sesleri maksimum düzeyde bir ses izolasyon gücü ile emilimini sağlayarak çalışma yerlerini daha sağlıklı kılar.

Gürültü Emici Asma Tavan

Gürültü Emici Asma Tavan

Yüzeylere çarpıp yansıyan ses dalga frekanslarını  panelin gözeneklerinde oluşan sürtünmeyle tamamlayarak ısı enerjisine dönüştürür. Böylece yüzeye çarpıp yansıyan ses minimum seviyeye indirgenebilir. Tahminen 40 milimetre-50 milimetre arası kalınlıkta paneller üretilebilmektedir. Projeler doğrultusunda uygulanacak çeşitli duvar şekilleri, panellerle birlikte dekoratif görünüşlü harika bir akustik mekan oluşturulabilir.

Ses yankı problemlerinin olduğu pek çok yerde uygulanabilen Asma Tavan Panelleri yani baffle ses yalıtım panelleri, delikli ahşap tavan karolarının arkasına akustik kumaşla kaplanılabilmektedirler.

Akustik Asma Tavan Paneli

Akustik Asma Tavan Paneli

Sesin yeterli seviyede yalıtılabilmesini destekleyen Asma Tavan Panelleri ( baffle ses yalıtım anelleri ) çok amaçlı kullanılabilen aynı zamanda nüfusun fazla olduğu yerler için de ekstra bir çözüm sağlayacaktır. Etkili sonuçları maksimum düzeylere erişen bir gürültü izolasyonunun sağlanacağı yerlerde hem iç sesin dışarı yansıması rahatsızlık verici seviyelere gelebilmesi önlenir hem de iç mekanlarda gerek çalışanalrın gerekse uygulama alanlarına göre dinleyici ya da izleyicilerin ses kalitesini doğru bir şekilde almasını sağlar.

Belirli bir frekansı aşan seslerin ulaştığı artık insaları ve tabi ki tüm canlıları rahatsız edici boyuttaki seslere gürültü denmekte ve önüne geçilmesinin günümüz dünyasında artık mecburiyeti bilinmektedir. Özellikle şehir hayatı sürenlerin de bileceği üzere, şehir yaşantısında her an gürültüye maruz kalınmaktadır. Her ne kadar insanlar bu gürültülü hayata alışmış görünseler de artık kendilerini seslere karşı da korumaları gerektiğini yavaş yavaş fark etmeye başlamışlardır. Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Asma Tavan Panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

ses yalitim malzemesi

Desi Mantar

Desi Mantar

Desi Mantar kauçuk levhalarşilte kauçuk katkılı gürültü izolasyon malzemesi olan mantar levhalar, granür mantarların kauçuk malzemesiyle karıştırılması ile elde edilen blokların dilimlere bölünmesiyle gerekli olan boyutların oluşturulur. Desi Mantar kauçuk levhalar gürültü izolasyon uygulamasını kusursuz bir şekilde kesmesinden ötürü inşaatlarda duvar, zemin ve de çatlaklarda kullanımı tercih edilmektedir. İlaveten makine temellerinde vibrasyon emici olarak kullanılmaktadır.

Desi Mantar

Desi Mantar

Bazı kullanım alanları kompresör, hidrofor, toma, jeneratör, asansör motoru, konutlar, hijyenin önemli olduğu hastaneler, okullar ve benzeri daha pek çok binalarda duvar ve zeminlerde darbe ve mekanların zaratsızlık boyutundaki seslerinin engellenmesinde, uygulandığı yerlerde ısı yalıtımının da artırılması için kullanıldığı yerler olarak sıralayabilir.

Teknik ve fiziksel özellikleri ise; ebat olarak 540 * 540 ya da 1000 * 1000 civarlarında üretilmektedir. 3 milimetre ve 100 milimetre kalınlıktaki ebatları da mevcut olup 100-110 gram/cm3 yoğunluğu bulunur.

Gürültü izolasyon uygulamasında sesin aza indrigenmesinin, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonal şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir. Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.