Tag - hizmetlerimiz

Floormax

FloorMax (DesiMax)

FloorMax (DesiMax)

Floormax (desimax) meskeninizi daha kulanıçlı ve rahat bir hale kavuştururken aynı zamanda ısınma ve de iklimlendirme giderlerinizin de düşmesi yönünde etki sağlayacaktır. Kat aralarına özel betan ve diğer yapı elemanlarından kaynaklı ses ve de ısı geçişlerine çapraz yüzeyli ve kapalı hücreli yapısı ile engel olan Floormax (desimax), bu faydalarının yanı sıra gayet ekonomik çözümlerde sunmaktadır. Yerleşimlerde gerek zemine, gerekse duvar aralarına kolay bir şekilde uygulanması mümkün olan Desimax, bir tane gürültü izolasyon ürünü ile ısı ve ses yalıtımını mümkün kılmaktadır.

Floormax (desimax) Uygulama

Floormax

Floormax

Elektrik ve sus gibi tesisat uygulamaları ardından zemin uygulamalarında , beton zemin yüzeyi üzerine şap uygulanmadan evvel Desimax serilir. Plakalar araları Desimax yapışkan bantlarıyle tespit edilir. Ses köpüklerinin  meydana çıkmasına engel olma amacıyla duvar diplerinde bir miktar Desimax yukarı doğru katlama işlemi ile yan duvara tespit edilir.

10 mm ses yalıtım plakası

10 mm ses yalıtım plakası

Kat aralarındaki dikey pozisyondaki komşu duvarlara da çeşitli yöntemlerle Floormax (desimax) uygulanabilm, ektedir. Alçı plakalar arasında veyahut aralıklı örülen tuğla katmanları arasında kullanılan Floormax (desimax), zaman içerisinde tozlaşmadığından ve de şeklini koruduğundan, bir kere uygulandıktan sonra tamir, bakım ve yenilenme gereksinimi de olmayacaktır.

ses isi yalitim siltesi

ses isi yalitim siltesi

sap alti ses izolasyonu

sap alti ses izolasyonu

Belirli bir frekansı aşan seslerin ulaştığı artık insanları ve tabi ki tüm canlıları rahatsız edici boyuttaki seslere gürültü denmekte ve önüne geçilmesinin günümüz dünyasında artık mecburi bir gereklilik olduğu bilinmektedir.  Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

desibel sap alti

desibel sap alti

Desibel Akustik Olarak biz, siz değerli müşterilerimiz için, yalıtım malzemelerini kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Gürültü İzolasyon Hizmetlerimizden faydalanmak veya başta desimax olmak üzere diğer tüm gürültü izolasyon malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

kutu içi sünger

Kutu İçi Sünger

Kutu İçi Sünger

Kutu İçi Sünger, ham maddesi doğal latex olduğundan dolayı ve piyasadaki latex üretiminin de ürün çeşitliliğini karşılayamayacak seviyededir. Bu nedenle sünger üreticileri, bu latex ihtiyacını karşılamak amacı ile yapay polüretan ham maddeli sünger üretimine başvurmuşlardır. Üretilen bu yapay polüretan ham maddeli süngerlerin hafif yapısı nedeni ile, esnek olmasıyla ve de uygun fiyatlı olmasından ötürü kutu süngerlerin ambalaj ve taşıma uygulamaları için kullanımının tercih edilmesi için gıda sektöründen ağır sanayi sektörüne varana dek bir çok alanda kullanımı mevcuttur. Öte yandan yapısında zararlı maddeler barındırmaması ve de istenilen dansitelerde üretilebilmesinden ötürü Kutu İçi Süngerler piyasada en çok ihtiyaç duyulan ürün haline gelmişlerdir.

kutu içi sünger

kutu içi sünger

Kutu İçi Süngerlerin promosyon sektöründe ürünün müşteriye düzgün bir şekilde ulaştırılmasında ve ürüne hoş bir görünüm kazandırılmasında kullanımları tercih edilir.Bunun yanı sıra otomotiv sektöründe araç içi dolgu malzemesi olarak ve de yedek parça taşımacılık işlerinde de Kutu İçi Sünger kullanımları tercih edilmektedir.Ayrıca hırdavat sektöründe parçaların birbirine sürtmesinin önüne geçme amacı ile de tercih edilirler.

Kutu İçi Süngerler, üretilen ürünleri sergileme, saklama ve taşıma sırasında estetik, koruma ve güven sağlar. Ürünün zarar görmesini engelleyici niteliğe aynı zamanda ürünün teşhir aşamasında görünümü güzelleştirici şıklığa sahip olan sünger türüdür

Kutu İçi Sünger Çeşitleri :

Kutu sünger seperatör, kutu sıvama, kutu ofset, promosyon kutu süngeri, metal Kutu İçi Süngerleri..

Müşteri talepleri doğrultusunda ürünlerin üretimden tüketiciye ulaşacağı süreçte güvenli taşıma dış etkenlerden koruma ve ürünlere satış desteği olarak görsellik kazandırma konularında ürün, nitelik ve projelerimizi çeşitlendirip ambalaj çözümleri üretmektedir.

Desibel Akustik olarak biz, müşterilerimizin arzusu doğrultusunda tercih edilen hemen her ölçüde ve dansitelerde Kutu İçi Sünger kesim uygulamaları yapmaktayız. Siz değerli müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Kutu İçi Süngerler başta olmak üzere diğer tüm Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Euro Flex Panel

Euro (Flex) Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel : Bir diğer adı Kare Sünger olan, vicoustic gürültü izolasyon panelleri maksimum düzeyde etkili bir yalıtım performansına sahiptir. Bu gürültü izolasyon malzemesinin emiş yüzeyi ve oyuk kalınlığı bilimsel bir kombinasyonda olup, Euro Flex Panelin soğurma performansını yükseltir. Yansımaların giderilmesinde çokça etkili olan Euro (Flex) Paneller orta ve yüksek ses frekansları için en yüksek etkiye sahiptir. Euro (Flex) Panel akustik süngerler de akustik ses düzenlemelerinde oldukça iyi bir performans sergilemektedir. Vakolistin enerjisini içeride hapsederek ortam sesini minimum düzeye indirir ve de içinde bulunduğu odanun yansımalarının da mikrofona ulaşmasına engel olur.

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel, polüretan içeren süngerlerden imal edilmiş olan vicoustic kare flexi süngerlerinin üst kısımlarına kare deseni verilmiştir. Akustik ses düzenleme süngeri olarak kullanımı tercih edilmektedir. Yükses ses frekansları için etkili olmayan Euro Flex Panellerin yüzeyleri sprey boya ile boyanabilir. Ayrıca maliyetleri de oldukça düşük olan bu ses yalıtım malzemeleri yanmaz özelliktedir. Bu özelliklerinin dışında Euro Flex Paneller, akustik süngerlerle aynı özellikleri taşımaktadırlar.

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Genelde kayıt ve yayın stüdyolarında tercih edilen paneller cazip fiyatlarıyla da en iyi akustik çözümleri mümkün kılmaktadır. Akustik kare flexi sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir. Ses emici, akustik düzenleyici ve ses soğurucu özelliktedirler. Kullanım alanları çok geniştir. Küflenmez ve koku yapmaz özelliktedir. Ses Kayıt Stüdyoları, Tv Stüdyoları, Radyo Yayınevleri, Dj Kabinleri, Kayıt ve yayın stüdyoları, post-prodüksiyon stüdyoları gibi kritik ve hassas odalarda, dinleme odaları, konferans ve telekonferans odaları, oditoryumlar, performans alanları, Bar, Disko, Eğlence Merkezi, Ofisler, Otel, Kamu Binaları, Hastaneler, Toplantı Salonları, Evler, İş Yerleri, Spor Salonları, Düğün Salonları, Konferans Salonları, Terminaller, Gibi Çoklu Gürültülerin Sönümlemesinde İdeal Çözüm Ortağınız Olacak Tek Ürülerden Biridir. Ürün Tek Başına Direk Uygulanarak Profesyonel Sonuç Alınır. Hafiiftir Tavana Kolay Uygulanır.

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı boyutlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Euro (Flex) Panelleri başta olmak üzere diğer tüm Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel ,ahşap panellerin arka kısımlarına belirli aralıklarda deliklerin açılması ve ön taraflarındaki deliklere uygun akslarda kanallar açılması ile akustik özellik kazanan panellerdir. Yüzeylerindeki kanalların sıklığı ve delik sayıları Desi Kanallı Panellerin akustik performansını belirler. Her Desi Kanallı Panelin arkasında soundfex akustik bezler bulunur. 49 x 49 santimetre boyutlarında imaledilen bu ürünlerin akustik ses kesim özellikleri maksimum seviyededir.

Desi Kanallı Panel Kullanım Alanları:

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Panel

Desi Kanallı Paneller genel olarak; radyo yayın odaları, görüntü – ses kayıt odaları, ofis ve evlerde kullanımı tercih edilen gürültü izolasyon malzemeleridir. Desi Kanallı Paneller 26FR olduğu için yanmazlık değeri maksimum dayanıklılıktadır. Alev almaz olarak tanınan bu ürünlerin satışı adet bazında olup, uygulama ve montaj işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Desi Kanallı Panellerin uygulanması sırasında sarf edilen işçilik simetrik ya da lokal uygulama veyahut tamamıyla kaplama şeklinde bir uygulama yöntemidir.

Bilindiği gibi Akustik Paneller, mekanda oluşan ses frekanslarının düzenlemesini sağlamaktadır. Yansıtıcı paneller olarak da bilinen bu gürültü izolasyon ürünlerinin kullanımı genel olarak sinema salonlarında oluşan sesin dağılmadan yansıması ve  ses kalitesini bozmadan işlemin uygulanması şeklinde olmasıdır. Bu panel uygulamaları yalnızca salon tarafından yapılır. Yansıtıcı modeller derzli ve delikli şeklinde ikiye ayrılırlar. Arkasında dellik olmadığından sesi soğurmaz ve bir miktarını yutarak sesin doğru yönde kaliteli şekilde yanmasını mümkün kılar.

Gürültü izolasyon uygulamasında sesin aza indrigenmesinin, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonal şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir. Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Gürültü İzolasyon Uygulaması, profesyonel bir mesleki tecrübe gerektiren, ciddi ve doğru uygulanması gereken bir iştir. Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Gürültü İzolasyon Hizmetlerimizden faydalanmak veya ses yalıtımı ve izolasyon ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Akustik Sünger Yapıştırıcısı | Desibel Akustik | Gürültü İzolasyon MAlzemeleri

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı, çeşitli mekanlar için alanın rahatsız edici gürültüsünü izole edebilecek yalıtım malzemeleri olarak tercih edilen akustik sünger çeşitleri alternatif model seçenekleri ile her yere uygulanabilir. Gürültü izolasyon malzemelerinin özelliklerine göre, kendinden yapışkanlı olmayan malzemeler için sünger yapıştırıcı mutlaka gerekli olmaktadır. Öyle ki, sünger yapıştırıcısının üretilme maksadı da, kendinden yapışkanlı olmayan izolasyon malzemeleriidir.

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Uzun ömürlü izolasyon elde edebilmek için, Sünger Yapıştırıcıların özel solüsyon madde karışımlı olanı tercih edilmelidir.üç ve on beş kilo gramlık tenekelerde satışa sunulan sünger yapıştırıcılardan ihtiyaç duyulan gram alınarak uygulanabilir. Kullanım kolaylıklığı sünger yapıştırıcıyı gerektiği zaman kendi kendinize uygulayabilmenize olanak sağlasa da biz bu tür işleri profesyonellere bırakmanızı tavsiye ederiz. Sünger Yapıştırıcısı, Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilip test edilmekte olup, solvent ve su bazlı kontak yapıştırıcılar, maksimum derecede yapıştırma kuvvetindelerdir. Sünger Yapışştırıcıları gürültü izolasyon sektörünün yanı sıra mobilya, döşeme sanayiinde de sıklıkla kullanılan bir malzemedir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Akustik Sünger Yapıştırıcısı de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

 

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

Ses Bandı

Ses Bandı

Ses Bandı, alçı, levha, giydirme ve bölme duvar yaparken çelik sac prodilinin altına yapıştırılarak duvarlara uygulanan ve ses köpüklerini yok eden gürültü izolasyon malzemesi bir diğer adı ile ses yalıtım bantlarıdır. Polüretan, EPDM, Polietilen, EVA ve benzeri sünger izolasyon bant imalinde kullanılır. Etkili bir ses yalıtımı için tüm gürültü izolasyon malzemelerinde olduğu gibi Ses Yalıtım Bantlarının tercihinde de katileti ürünlerin tercih edilmesi Desibel Akustik olarak tavsiyemizdir. Desibel Akustik bünyesindeki Ses Yalıtım Bantları ve diğer tüm gürültü izolasyon malzemeleri yurt dışından ithal, orjinal ve üst kalitede ürünlerdir.

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

Ses Yalıtım Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses Yalıtım Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses İzolasyon Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses İzolasyon Bantları | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses bantlarının tek yüzey ve çift yüzey yapıştırmalı şekilde üretimi mevcut olmasının yanı sıra ihtiyaç ve amaç mukabilinde yapışkansız Ses Yalıtım Bantları da üretilmektedir. Polietilen Ses Yalıtım Bantları, Elastomerik Kauçuk Bantları, Akustik İzolasyon Bantları, Alçı Levha Profil Yalıtım Bantları olarak çeşitlerine rastlamak mümkündür. Uygulama alanlarında alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımlarının çelik saç profilleri altına yapıştırılan ses yalıtım bandı sistemli bir ses izolesini de mümkün kılmaktadır. Uygulama alanlarında her türlü toz, ısı, su ve en önemlisi ses önleyici özelliğiyle hafif ara bölme duvar sistemlerinde etkili bir mukavemete sahiptir. Yalıtım malzemeleriyle birlikte uygulanan ses yalıtım bantları özel olarak lamine edilerek teknolojik yeniliklerin mekanlara yansımasına ve rahat ve huzurlu bir ortam yaratılmasına olanak sağlamaktadır.

Ses Bandı | Ses Yalıtım Bantları | Gürültü İzolasyon Malzemeleri

Ses Bandı | Ses Yalıtım Bantları | Gürültü İzolasyon Malzemeleri

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Zemin Akustik Karo Halı

Karo Halı

Karo Halı

Karo Halı daha çok estetik, dekoratif olarak şık ve zengin görünümler oluşturduğu için tercih edilmektedir. Ayrıca Karo Halılar,  kolay uygulama özelliği ile ekonomik fiyatları ve daha pek çok önemli avantajlarından dolayı sıklıkla tercih sebebi olmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte elbette çevre kirliliğinin yanında ses ve gürültü kirliliği de artmış durumda. Endüstri alanında firmaların sayısının artması ile gürültü kirliliği yaşanmaktadır.  Zeminlere yapılan son teknoloji döşeme sistemlerinden bir tanesi de Karo Halı Çeşitlerdir. Karo Halıların kullanım alanlarından olan otel, ofis, bürolar, konferans salonlarıdır.

Karo Halı

Karo Halı

Zemin Akustik Karo Halı

Zemin Akustik Karo Halı

Karo Halının en önemli özelliğinden birisi de Ses ve ısı yalıtımı özelliğidir. Özellikle oteller, ajanslar gibi kalabalık insanların olduğu alanlarda kullanılan bu sitsem, anti bakteriyel olup her türlü zemine kolaylıkla uygulanabilir. Karo Halı, yapısı gereği her türlü modelde tasarlanabilir, zevkinize göre renk ve desen seçebilirsiniz. Karo Halının faydalarını inceleyecek olursak, ses yalıtım, kolay temizlenebilir özelliği, kolay saklanabilir oluşu, dayanıklı ve uzun süreli kullanıma sahip olmasıdır. Aynı zamanda, Karo Halının bukle, kesik olarak çeşitleri vardır. Karo Halı ile ses ve darbe gürültüleri alt kata gitmesini engellemektedir.

Akustik Karo Halı

Akustik Karo Halı

Karo Halılar İş yerleri , Fuar Alanları ve Mağazalar , Oteller; Ofisler ve Bürolar , Kongre Salonları ,butik ofislerde, yoğun alanlarda, hava limanı bekleme salonlarında, Bankalar baş tercih alanları olmakla birlikte çok sayıda sektörde  sağlıklı oluşundan ötürü güvenle ve iç rahatlığı ile kullanılmaktadır. Suyu çekmez: kolay kolay leke tutmaz, koku, nem ve rutubet yapmayan akustik ve antistatik ürünlerdir. Arzu edildiği zaman yerinden oynatılması ve kaldırılması mümkün olacak bir şekilde monte edilmektedirler. Desibel Akustik bünyesindeki karo halılar yurt dışından ithal, orjinal ve üst kalitede ürünlerdir.

Karo Halı Uygulama

Karo Halı Uygulama

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

akustik kumas

Duvar Paneli

Duvar Paneli kategorisindeki gürültü izolasyon malzemelerimizi deneyimleyen müşterilerimizin olumlu referans ve de tekrar talep etmeleri müşteri memnuniyetinde ileri derecede başarılı olduğumuzun bir göstergesidir. Desibel Akustik Duvar Paneli üretimiyle yaşam alanında profesyonel tasarımların yanı sıra, estetik bir görünüşe de ulaştırmaktadır. Duvar Paneli uygulamalarımız Desibel Akustik garantisi altında olup gürültü izolasyon malzemeleri ileilgili her türlü sorun ve sıkıntınız tarafımızca zamanın çözüme ulaştırılır.

akustik panel montaj

akustik panel montaj

Duvar Paneli

Duvar Paneli / akustik panel

Duvar Paneli / akustik panel

akustik duzenleme

akustik duzenleme

Dekor amacı ile kullanımı tercih edilen Duvar Paneli, uygulanmak istenen tüm yüzeylere kolay bir şekilde monte edilebilir, statiği hiçbir şekilde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmez. Duvar Panelleri yıkanıp silinebilir, yapısında asla solma oluşmaz ve temizlenmesi oldukça basittir. Kullanımı tercih edilen yüzeylere vida delikleri haricinde hiçbir şekilde zarar vermez, kum, çimento ve benzeri inşaat kirliliklerine neden olmaz, çevre dostudur.  Hafif yapısından ötürü portatif stantlara monte edilmesi mümkündür. Duvar Panelleri sahip oldukları özelliklerinden biri olan ısı ve ses yalıtım niteliklerini yitiremezler.

akustik kumas panel uygulama gorsel

akustik kumas panel uygulama gorsel

kumas panel

kumas panel

Sıva işlemi tamamlanmış olan bütün yüzeylere uygulanması mümkün olan Duvar Panellerinin delinip kesilmesi mümkün olmakla birlikte, üzerine dekor amaçlı herhangi bir materyal veya televizyon ya da raf ünitesine sabitlenme olanağı da vardır.

Ev, ofis, toplantı odaları, showroom ve kafelerde, restoran, sinema, dizi setleri ve benzeri bir çok mekanda kullanıma uygun olan duvar panelleri, çok çeşitli renklerde üretim seçeneği ile şık olmasının yanında dekoratif ürünlerdir de..

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Duvar Panelleri başta olmak üzere diğer tüm Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

akustik duzenleme

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel , neredeyse her mekan için gerekli görülebilmekte olup; eko, yankı, gürültü ve inilti tipi ses sorunlarına, dekoratif ve de uygulanabilir oluşuyla akustik düzen sağlayabilecek olan gürültü izolasyon malzemesidir. Pek çok renk seçenekleri ile arzu edile form dönüşümleri ve ebatlarda üretebildiğimiz Yüzer Tavan Panel, sıkıntılara mahal veren üst düzey ses frekanslarını minimum seviyeye indirgeyerek akustik düzenleme ve de oldukça şık görünümlü ortamlar sağlamaktadır.

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel

Teknoloji geliştikçe, gerek tıp gerekse de mimari alanda yenilikler ortaya çıkıyor. Mimarinin de etkilendiği teknolojik gelişmeler ile birçok sorunumuza kısa sürede çözümler üreterek, ortadan kaldırıyoruz. Genel olarak şehir hayatında yaşayan kişilerin başlıca sorunu, gürültü kirliliği olmaktadır. Gürültü dediğimiz kavramını ise, dikkat dağıtan rahatsız edici sesler topluluğu olarak açıklayabiliriz.

Evlerdeki gürültü ses yalıtım parkeler ve duvar tasarımları  ile önlenebilirken, şirketler veya endüstriyel gürültü sesleri için büyük ölçekli gürültü engelleyici sistemler kullanılması gerekmektedir.

tavan uygulama akustik panel

tavan uygulama akustik panel

Özellikle, ses ve gürültünün en az olması gereken çağrı merkez yani call center merkezlerinde, şirket toplantı odalarında, üniversite dersliklerinde veya konferans salonlarında mutlaka ses yalıtım panellerinin tasarımının önceden düşünülmesi ve uygulanması gerekir. Şirketlerin, ofislerin, üniversitelerin ve çağrı merkez firmalarının mutlaka kendine özgü bir tasarımı, renkleri bulunmaktadır. Bu nedenle, ister parke ses yalıtım yöntemi olsun, isterse duvar yalıtımı olsun mutlaka tasarıma uygun ses yalıtım yöntemlerini tercih etmeliyiz.  –

tavan akustik duzenleme

tavan akustik duzenleme

Ses yalıtım yöntemlerinden biri olan Yüzer Tavan Panel modeli, sıklıkla şirket ve üniversiteler de kullanılmakta olup, isteğe göre ölçü dizayn renk ve tasarım yapıldığı için markalar tarafından tercih edilmektedir. Özel olarak tasarlanan Yüzer Tavan Panelleri askılar ile tavana asılarak ortama hem  şıklık hem de fayda sağlar. Yüzer Tavan Panel, yapısı gereği yankı ve uğultu gibi gürültülü seslerin engellenmesini sağlayarak, ortamdaki ses dağılımını en aza indirgemede faydalıdır.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Masa Seperatörü

Masa Seperatörü

Masa Seperatörü , arzu edilen ebatlarda ve renklerde üretilebilen; masalar arası bölmeler yapılmasında akustik düzenleme uygulamalarında gereksinim duyulan gürültü izolasyon ürünlerindendir.

Masa Seperatörü

Masa Seperatörü

Masa Seperatörü

Sepatör kelime anlamıyla bölen, bölücü olarak bilindiğinden dolayı, çağrı merkezleri gibi telefonla sıkça konuşulan ve kişi sayısı çok olan alanlarda kullanılan birleşik masaların bölünmesiyle ortaya çıkan masalara;  masa separatörü denilmektedir. Masa Seperatörleri ; genellikle çağrı merkezleri gibi gürültünün en yoğun olduğu mekanlarda tercih edilmektedir. Masa Seperatörü ile ortamdaki seslerin en aza indirgendiği, çalışanların sesten etkilenmeyerek motivasyonlarının hep aynı seviyede kaldığı tespit edilmiştir. Aynı zamanda Masa Seperatörleri sayesinde ; çalışanların gözleri etrafa değil yalnızca bilgisayar ve telefon ekranına odaklanmakta ve bu sayede çalışanların dikkati dağılmadığı için performans hep üst seviyede olarak kaydedilmektedir.

Masa Seperatörü

Masa Seperatörü

Masa Seperatörleri istenilen tasarıma ve boyuta göre yapıldığından gerek renk gerekse şirketin tüm kurumsal kimlik öğeleri de sınırsız olarak eklenebilmektedir. Bankalar ve markaların çağrı merkezleri tarafından sıklıkla tercih edilen ses yalıtım yöntemlerinden olan Masa Seperatörleri ile ofislerde kişiler arası adil bir kullanım alanı oluşturmak mümkündür. Her türlü odaya uyarlanabilen Masa Seperatörleri ile küçük alanda maksimum fayda sağlanabilmektedir.

cagri merkezi seperator

cagri merkezi seperator

Ses yalıtımı konusunda masa separatörleri ofislerde sıkça kullanılan bir yöntem olup fiyatları diğer ses yalıtım sistemlerine göre daha uygundur. Masa seperatör ile birlikte kullanılmasında fayda olan diğer ürün ise akustik halıdır. Masa Seperatörleri fiyatları tasarıma ve üretici firmaya göre değişiklik göstermektedir. Çalışanlar için özel prizlerin masaya monte edilmesi gibi ekstra özellik eklenebilen Masa Seperatörlerini çalışanlar da severek kullanmaktadır.

akustik duzenleme seperatoru

akustik duzenleme seperatoru

Belirli bir frekansı aşarak canlılar üzerinde onarılamayacak hasarlar; sağlık sorunları bırakan gürültülerin giderilme işlemi olan ses yalıtım uygulamaları, işte bu canlı sağlığına kasıt nedeninden ötürü artık lüsk bir tercih sanılmaz. Aksine gerçekte olduğu gibi insanın olağan yaşantısının gürültüden korunmasını sağladığı için bir mecburiyet haline gelmiştir; ses yalıtım uygulamaları.

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.