Tag - ses izolasyon firmaları

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı , akustik kumaş ile kaplı sesi absorbe eden duvar panelleri, dekorativ yönüle de tercih edilen akustik işlev arttırıcı gürültü izolasyon malzemesidir. Gürültü Absorbe Duvarlarının tüm kenar renkleri biri diğerinden farkl renkte olabilecek şekilde üretilebilmektedir. Kulanım alanları ise genellikle; müzik, stüdyo, reji ve toplantı odaları ses izolasyonu; konferans salonları gibi pek çok mekanda gürültü izolasyon uygulaması amacı ile kullanılabilmektedir.

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü Absorbe Duvarı

Gürültü kelimesinin anlamına baktığımızda, istenmeyen ve rahatsız edici, dikkat dağıtıcı ve diğer ortam seslerinden daha fazla olan sesler gürültü olarak karşımıza çıkar. Genel olarak, gürültü evlerimizde, sokakta görülebilirken aynı zaman da fabrikalarda mağazalarda kısacası yaşadığımız her ortamda gürültü karşımıza çıkmaktadır. Ancak gürültü; bir çok problemi de beraberine getirmektedir. Gürültü nedeniyle, stres, sinirli olma hali bedensel ve zihinsel yorgunluk gibi bir çok sorunla karşı karşıya geliriz. Örnek vermek gerekecek olursak, Büyük ölçekli fabrikaların içerisinde bulunan aletlerin gürültünün yaşam kalitemizi bozmadan absorb edilmesi gerekir. Büyük ölçekli üretim tesislerinde ve endüstrilerde hem ısıtma hem de soğutma sistemlerinin kullanılması, çalışan mekanik aletlerin sesleri gibi bir çok ses birleştiğinde gürültü olarak karşımıza çıkarak, hem çevreyi hem de çalışanları rahatsız etmektedir. Bu nedenle, Gürültüyü azaltacak ya da yok edecek ses yalıtım sistemlerin kullanılması gerekmekte, ve bu gürültüyü azaltacak sistemler isteğe göre ve ihtiyaca göre özel olarak tasarlanabilmektedir.

ses kesici bolme

ses kesici bolme

Havalimanı, tren garlarında ses yalıtımı kullanılmaya başlaması ile diğer sektörlerde de aktif olarak gürültü absorbe duvarı kullanımı artmıştır. Gürültüyü azaltan yöntemlere örnek vermek gerekirse, gürültü absorbe duvarı kullanımı ile olayca gürültüyü sınırlandırabiliriz. Gürültü absorbe duvarının çalışma prensibini kısaca özetleyecek olursak ; Yansıyan sesler her yansıma işleminde enerjisinin bir kısmını kaybederek,  yansıyan ses gittikçe azalır ve  ortadan kaybolur. Gürültü absorve duvarı da ses kaynağının yaydığı enerjiyi sürekli eşit şekilde absorbe eder.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Gürültü Absorbe Duvarı de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.