Tag - ses yalıtım malzeme

Euro Flex Panel

Euro (Flex) Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel : Bir diğer adı Kare Sünger olan, vicoustic gürültü izolasyon panelleri maksimum düzeyde etkili bir yalıtım performansına sahiptir. Bu gürültü izolasyon malzemesinin emiş yüzeyi ve oyuk kalınlığı bilimsel bir kombinasyonda olup, Euro Flex Panelin soğurma performansını yükseltir. Yansımaların giderilmesinde çokça etkili olan Euro (Flex) Paneller orta ve yüksek ses frekansları için en yüksek etkiye sahiptir. Euro (Flex) Panel akustik süngerler de akustik ses düzenlemelerinde oldukça iyi bir performans sergilemektedir. Vakolistin enerjisini içeride hapsederek ortam sesini minimum düzeye indirir ve de içinde bulunduğu odanun yansımalarının da mikrofona ulaşmasına engel olur.

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel, polüretan içeren süngerlerden imal edilmiş olan vicoustic kare flexi süngerlerinin üst kısımlarına kare deseni verilmiştir. Akustik ses düzenleme süngeri olarak kullanımı tercih edilmektedir. Yükses ses frekansları için etkili olmayan Euro Flex Panellerin yüzeyleri sprey boya ile boyanabilir. Ayrıca maliyetleri de oldukça düşük olan bu ses yalıtım malzemeleri yanmaz özelliktedir. Bu özelliklerinin dışında Euro Flex Paneller, akustik süngerlerle aynı özellikleri taşımaktadırlar.

Euro Flex Panel

Euro Flex Panel

Genelde kayıt ve yayın stüdyolarında tercih edilen paneller cazip fiyatlarıyla da en iyi akustik çözümleri mümkün kılmaktadır. Akustik kare flexi sünger fiyatları malzemenin yoğunluğu ve kalınlığına göre yükseliş gösterir. Ses emici, akustik düzenleyici ve ses soğurucu özelliktedirler. Kullanım alanları çok geniştir. Küflenmez ve koku yapmaz özelliktedir. Ses Kayıt Stüdyoları, Tv Stüdyoları, Radyo Yayınevleri, Dj Kabinleri, Kayıt ve yayın stüdyoları, post-prodüksiyon stüdyoları gibi kritik ve hassas odalarda, dinleme odaları, konferans ve telekonferans odaları, oditoryumlar, performans alanları, Bar, Disko, Eğlence Merkezi, Ofisler, Otel, Kamu Binaları, Hastaneler, Toplantı Salonları, Evler, İş Yerleri, Spor Salonları, Düğün Salonları, Konferans Salonları, Terminaller, Gibi Çoklu Gürültülerin Sönümlemesinde İdeal Çözüm Ortağınız Olacak Tek Ürülerden Biridir. Ürün Tek Başına Direk Uygulanarak Profesyonel Sonuç Alınır. Hafiiftir Tavana Kolay Uygulanır.

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı boyutlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Euro (Flex) Panelleri başta olmak üzere diğer tüm Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş kaplı akustik panel , genel olarak camyünü ( camtülü ) dolgulu akustik paneller olarak da bilinmektedirler. Kumaş kaplı akustik panellerin ön yüzeylerinde kullanılan akustik özellikteki kumaşlar yanma, aşınma ve solmaya karşı yüksek direnç gösteren kaliteli malzemelerle dokunmuşlardır. Tercih edilen tüm renklerde kumaş kaplama uygulanabilmektedir.  Model ve renk tercih seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kumaş kaplı akustik panellerde sertifikalı ve A kalite kumaşlar kullanmaktayız.

Kumaş Kaplı Akustik Panellerin Kullanım Alanları:

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Kumaş Kaplı Akustik Panel

Konferans ve seminer salonları, toplantı & sinema salonları, odirtoryum ve stüdyolarda, Çok amaçlı salonlar, call center ve çağrı merkezleri, ofis ve toplantı odaları, oteller, tiyatrolar, tv stüdyolar, oditoryumlar, kamu binaları, müzik odaları, sinemalar, spor salonları ve daha bir çok alanda Kumaş kaplı akustik paneller tercih edilmektedir.20mm-akustik-kumas-kapli-panel

Kumaş kaplı akustik paneller, iletişim kurulacak ortamdaki  ses iletişim kalitesini en üst noktaya çekebilmektedir.

Akustik Panel Kaplama ön ve arka yüzü camyünü kaplı maksimum yoğunluktaki levhaların görünürdeki yüzeyi ve güçlendirilmiş kenarları geniş renk arşivi olan, darbe ve deformasyona dayanıklı olan kumaşlar ile kaplanmaktadır. Kumaş kaplı akustik paneller, alev almaz, yanmazya karşı dayanıklı UNE-EN 13501-1:2007 standardına göre B s2 d0 sınıfıdır.

akustik-odaaGürültü izolasyon uygulamasında sesin aza düşürülmesinin, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonel şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir.

ses yalitimli kumas panel

ses yalitimli kumas panel

Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Kumaş kaplı akustik panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş, iki çeşit olarak üretilmekte olup biri ahşap panellerin arkasında kullanımı öngörülen keçe Akustik Kumaşlardır. Diğeri ise; panel ön yüzünün kaplanması için üretilmiş olan ve salonun iç kısmına bakan yeri kumaşla kaplı olan panellerdir. Bu akustik kumaş çeşitleri masalar arası seperasyon seperatör panellerde kullanılırlar.

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik Kumaş

Akustik paravan sistemlerde, masa seperatörlerinde, asma yüzer tavan panellerinde, akustik duvar panellerinde ve daha pek çok akustik uygulamarda tercih edilmektedir, Akustik Kumaşlar. Yanmaz yüzey özelliklerinin yanı sıra çeşitli renk seçenekleri de olan Akustik Kumaşlar sağınık halde bulunan ses dalgalarını kıran, ses dalgalarını absorbe eden ve ses dalgalarını yansıtmayan niteliktedirler.

Lamineli Kumas

Lamineli Kumas

Akustik Kumaşlar, yansıyan ses frekansları, doğrudan kaynaktan yayılan seslerden çok çok daha fazla süre boşlukta yola alarak bulunurlar ve kulaklarımıza daha geç ulaşırlar, distorsion kırılması ile ses balçıklaşması oluştururlar. Bu nedenlerden ötürü doğrudan sesin anlaşılmasına ve olduğu gibi algılanmasına da engel olmaktadırlar. Akustik Kumaş kaplamalar duvar ve de tavanlarımızda uygulandıkları zaman bu gürültü karmaşalarını sönümleyerek daha net bir akustik ses ortamı elde edilmesini sağlarlar.

Akustik Kumaş Kullanım Alanları

Yanmaz Kumas

Yanmaz Kumas

Akustik Kumaş Kullanım tercih edilen alanlar oldukça geniş çaplıdır. Bir kaşını sıralamamız gerekirse; Duvar ve tavanlarda seyyar ve panel olarak iki ayrı şekilde kaplama işlemi uygulanabilmektedir. Medikallerde, hastane ve de klinik ortamlarında, ameliyathanelerde, yoğun  bakım odalarında, hastane bekleme salonlarında, konferans salonlarında, bakım evlerinde, hemşire lojmanlarında, sağlık merkezlerinde, sportif aktivite odalarında, doktor muayenehanelerinde, kreş ve anaokullarında, yurtlarda, otellerde, retourantlarda, ofislerde, seminer ve de toplantı salonlarında, sinema salonlarında, tiyatro salonlarında, gemilerde ve yatlarda, uçaklarda ve dahi günlük yaşam alanlarında kullanılabilmektedirler.

Yanmaz Akustik Kumas

Yanmaz – Akustik – Kumas

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Akustik Kumaş başta olmak üzere tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Düz Akustik Sünger / Friend Sunger

Düz Akustik Sünger

Düz Akustik Sünger, gürültü izolasyon malzemeleri arasında yüzey formalı düz olan süngerlerdir.  Gürültü izolasyon uygulamalarında ve akustik düzenlemelerde tercih edilen ses yalıtım malzemeleri olan Düz Akustik Süngerler, akışma ve yıpranma gibi hava akım deformasyonlarına karşı maksimum dayanıklılık sergilemektedirler. Ayrıca, akustik değeri de üst düzeyde yanmaz özellikli süngerler arasındadırlar. Stüdyolarda tavan ve duvarlarda akustik sünger komple duvarlara kaplanarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar. Düz Akustik Süngerler yüzeylerinin düz oluşundan dolayı kolaylıkla uygulanmaları mümkündür. Çok çeşitli renklerde ve de farklı farklı boyutlarda üretilebilen bu Düz Akustik Süngerler, aşınma ve yıpranmaya dayanıklılıklarından ötürü yüzeylerinde parçacık oluşumlarına engel olurlar. Gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılan Düz Akustik Sünger %60 a varan ses izolasyon performansı sağlar.

Daha Güçlü Bir Ses Kesimi Elde Etmek İçin:

Düz Akustik Sünger / Yanmaz Akustik Sünger

Düz Akustik Sünger / Yanmaz Akustik Sünger

Piramit süngerler, Labirent süngerler, Special süngerler, Yumurta süngerler tercih edilebilir. Ağır Ses Bariyerleriyle lamine edilen gürültü izolasyon malzemeleri de çok yüksek değerde ses yalıtımı elde edilmesini sağlamaktadır.

Düz Akustik Sünger Kullanım Alanlarından Birkaçı Olarak :

Düz Akustik Sünger / Yanmaz Akustik Sünger

Düz Akustik Sünger / Yanmaz Akustik Sünger

Düz Akustik Sünger / Friend Sunger

Düz Akustik Sünger / Friend Sunger

Jeneratör Odası ve Dairesi, Asansör Odası ve Kabini, Stüdyo Odası, Akustik Oda, Makina Daires, Bateri Odası, Tekno Motor Kabini, Müzik Odası, Enstrüman Çalgı Odası, Komprosör Dairesi, Ofis Odası, Sinema Tiyatro Salonu, Klima Odası, Ses Kayıt Odası, İşyeri ve Fabrikalar örnek verilebilir.

Ses Yalıtımı uygulamasında sesin minimum seviyeye indirgenmesini, ses izolasyon uygulamasının bilindik markalar ve profesyonel şirketlerin tecrübeli çalışanlarınca yapılması önem taşır. Kaliteli bir ses yalıtımı için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en kaliteli ve de izolasyon uygulaması yapılan mekana en uygun olan gürültü izolasyon malzemelerinin kullanılması gereklidir. Ses yalıtımının lüks bir tercih olarak bilinmesi doğru değildir. Bunun nedeni gürültünün canlılar üzerindeki fizyolojik ve de psikolojik olarak ciddi sağlık sorunlarına yol açtığının artık bilimsel olarak da tanınmış olmasıdır.  Hele ki günümüz dünyasının şehir yaşantısında, çevreye yayılan gürültülerin önüne geçmek yaşamın sağlıklı akışının bir gerekliliğidir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Düz Akustik Süngerleri başta olmak üzere, diğer tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan

cello485
cello485

Desi485 (cello485)

Cello485

cello485 ( Desi485 ) , üzerlerindeki 1 mili metre kalınlığındaki suni deri ve bu deri üzeirndeki 3 mili metre çapındaki deliklerle akustik süngerlerden ayrılırlar. Bu özellikleri dışında cello485 ( Desi485 ) adlı ses yalıtım ürününün özellikleri ve kullanım alanları akustik süngerlerle aynıdır denilebilir.

cello485

cello485

cello485 ( Desi485 ), gürültü izolasyon malzemeleri arasında yüzey formalı düz olan süngerlerdir.  Gürültü izolasyon uygulamalarında ve akustik düzenlemelerde tercih edilen ses yalıtım malzemeleri olan Düz Akustik Süngerler, akışma ve yıpranma gibi hava akım deformasyonlarına karşı maksimum dayanıklılık sergilemektedirler. Ayrıca, akustik değeri de üst düzeyde yanmaz özellikli süngerler arasındadırlar. Stüdyolarda tavan ve duvarlarda akustik sünger komple duvarlara kaplanarak ses yalıtımı ve akustik düzenleme sağlar. Çok çeşitli renklerde ve de farklı farklı boyutlarda üretilebilen bu cello 485 ( Desi485 ), aşınma ve yıpranmaya dayanıklılıklarından ötürü yüzeylerinde parçacık oluşumlarına engel olurlar. Gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılan cello485 ( Desi485 ) yükses düzeyde ses yalıtımı sağlar özelliktedir.

Etkili Bir Ses Kesimi Elde Etmek İçin:

Piramit süngerler, Labirent süngerler, Special süngerler, Yumurta süngerler tercih edilebilir. Ağır Ses Bariyerleriyle lamine edilen gürültü izolasyon malzemeleri de çok yüksek değerde ses yalıtımı elde edilmesini sağlamaktadır.

Cello 485 ( Desi485 ) Kullanım Alanlarından Birkaçı Olarak :

Jeneratör Odası ve Dairesi, Asansör Odası ve Kabini, Stüdyo Odası, Akustik Oda, Makina Daires, Bateri Odası, Tekno Motor Kabini, Müzik Odası, Enstrüman Çalgı Odası, Komprosör Dairesi, Ofis Odası, Sinema Tiyatro Salonu, Klima Odası, Ses Kayıt Odası, İşyeri ve Fabrikalar örnek verilebilir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da cello 485 ( Desi485 ) başta olmak üzere, diğer tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan

Desi HLC Cello Hlc Eva

Desi HLC Cello Hlc Eva

Desi HLC Cello Hlc Eva , ağır bariyerlerin farklı bir versiyonu olup; bilindik tek farkının Alman maşeili olmasıdır, denilebilir. Desi HLC Cello Hlc Eva, tıpkı Ağır Bariyerler gibi, kauçuktan üretilen ve ses yalıtım bariyeri olarak da tanınan, ses izolasyon malzemesidir. İki kat bondex ses yalıtım süngerleri arasında veya akustik süngerlerle birlikte uygulandığında, süngerlerin kalitesi, aklın ve yoğun oluşlarına göre gürültü yalıtımını %100 ‘lere kadar çıkarabilmektedir.

Desi HLC Cello Hlc Eva

Desi HLC Cello Hlc Eva

Bu özelliğinden ötürü Desi HLC Cello Hlc Eva ismini verdiğimiz ses yalıtım ürünü, gürültünün fazla olduğu yerlerde tercih edilir. Çoğunlukla çok yüksek derecede gürültülerin kesilmesi amacıyla kullanılan ağır ses bariyerleri, akustik süngerler ile birlikte uygulandıkları zaman mükemmel ses kesicilere dönüşmektedir.

Desi HLC Cello Hlc Eva, herhangi bir titreşim kaynağından, darbe kaynağından ve yapı kaynağından yayılan darbe kaynaklı gürültüleri veya yapı kaynaklı sesleri izole edip düşürerek maksimum bir akustik işleyiş sağlar.ses-bariyeri-hlc

ses yalitim bariyeri

ses yalitim bariyeri

Desi HLC  (Cello Hlc Eva) ürününün kullanımı, Jeneratör Odası Ses İzolasyonu, Asansör Dairesi Ses İzolasyonu, Makina Dairesi Ses İzolasyonu, Müzik Odaları gibi çevreye rahatsız edici sesler yayılabilen yerler için, inşaat sektörlerinde tercih edilir.

epdm kursun ses yalitim bariyeri

epdm kursun ses yalitim bariyeri

Ses yalıtımında gözle görünür sonuçlar alabilmek için ses yalıtım ürünlerinin uygun ve de kaliteli seçilmesi tavsiyemizdir. Doğru Gürültü izolasyon ürünlerinin kullanılması sonucu hedeflenen maksimum ses yalıtım uygulaması elde edlimiş olur.

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Gürültü İzolasyon Hizmetlerimizden faydalanmak veya ses yalıtımı ve izolasyon ürünlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Köşe Küp Sünger

Köşe Küp

Köşe Küp Sünger, alçak frekans sorunlarını çözme amacı ile üretilmektedir. Tek başına da kullanılabilen köşe küpler, genellikle akustik düzenleme panelleriyle birlikte kullanılan gürültü izolasyon malzemeleridir. Yanmaya karşı yüksek direnç sergileyen köşe küp süngerler; müzik odaları, ses laboratuarları, kapalı mekanlar, ofisler, toplantı odaları, mini sinema odaları için ideal bir seçimdir. Köşe Küp Süngerleri bass trap süngerler ile neredeyse ortak değerlere sahip olup, bu ürünler birbirini tamamlayan ses yalıtım ürünleridir. Renk seçenek arşivi geniz olan bu süngerler, çeşitli yoğunlukta üretilebilen ve genellikle tavan ve duvar köşelerinde kullanılan gürültü izolasyon malzemeleridirler.

Köşe Küp Sünger

Köşe Küp Sünger

Köşe Küp Süngerlerin bilinmesi gerekli olan özellikleri arasında; Kolay monte edilebilmesi, kurulumu ile odaların dinamiklerini ve performans değerlerini geliştirmesi ve yanma dayanıklı olmaları sayılabilir. Köşe Küp Süngerlerin diğer bir kaç avantajı ise; İdeal bir akustik düzenleme ürünü ve geniş çaplı kullanım alanları vardır. Uygun malzemelerler beraber uygulanması kolaydır. Profesyonal bir çözüm sunmasının yanında ekonomiktirler de. Başta Akustik Düzenleme olmak üzere, Ev ses izolasyonu, Stüdyo ses izolasyonu, Binalarda ses izolasyonu, Duvar ses yalıtımıTavan ses izolasyonu, iç mekan katlar arası ses izolasyonu gibi bir çok yerde uygulanabilecek kadar geniş çaplıdır ve iyi bir akustik izolasyon sağlar.

Köşe Küp Sünger

Köşe Küp Sünger

Gürültü izolasyon işleminde ses yalıtımının minimum düzeye indirgenip etkili sonuçlar alınması için, ses yalıtımı işleminin bilir kişiler tarafından yapılması çok önemlidir. Etkili bir akustik düzenleme için, gürültü izolasyon uygulamalarında kullanılmak için üretilen gürültü izolasyon malzemelerinden en güçlü ve ses izolasyon işlemine ihtiyaç görülen yerlere uygun bulunan ses yalıtım ürünlerinin tercih edilerek uygulanmasıdır.

Köşe Küp

Köşe Küp Sünger

Köşe Küp Sünger

Akustik Küp

Akustik Küp

Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

Müzik Odası Küpü

Müzik Odası Küpü

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Köşe Küp Süngerler dahil tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.