Tag - ses yalıtım süngeri

Akustik Sünger Yapıştırıcısı | Desibel Akustik | Gürültü İzolasyon MAlzemeleri

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı, çeşitli mekanlar için alanın rahatsız edici gürültüsünü izole edebilecek yalıtım malzemeleri olarak tercih edilen akustik sünger çeşitleri alternatif model seçenekleri ile her yere uygulanabilir. Gürültü izolasyon malzemelerinin özelliklerine göre, kendinden yapışkanlı olmayan malzemeler için sünger yapıştırıcı mutlaka gerekli olmaktadır. Öyle ki, sünger yapıştırıcısının üretilme maksadı da, kendinden yapışkanlı olmayan izolasyon malzemeleriidir.

Sünger Yapıştırıcı

Sünger Yapıştırıcı

Uzun ömürlü izolasyon elde edebilmek için, Sünger Yapıştırıcıların özel solüsyon madde karışımlı olanı tercih edilmelidir.üç ve on beş kilo gramlık tenekelerde satışa sunulan sünger yapıştırıcılardan ihtiyaç duyulan gram alınarak uygulanabilir. Kullanım kolaylıklığı sünger yapıştırıcıyı gerektiği zaman kendi kendinize uygulayabilmenize olanak sağlasa da biz bu tür işleri profesyonellere bırakmanızı tavsiye ederiz. Sünger Yapıştırıcısı, Avrupa standartlarına uygun şekilde üretilip test edilmekte olup, solvent ve su bazlı kontak yapıştırıcılar, maksimum derecede yapıştırma kuvvetindelerdir. Sünger Yapışştırıcıları gürültü izolasyon sektörünün yanı sıra mobilya, döşeme sanayiinde de sıklıkla kullanılan bir malzemedir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Akustik Sünger Yapıştırıcısı de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

 

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

Ses Bandı

Ses Bandı

Ses Bandı, alçı, levha, giydirme ve bölme duvar yaparken çelik sac prodilinin altına yapıştırılarak duvarlara uygulanan ve ses köpüklerini yok eden gürültü izolasyon malzemesi bir diğer adı ile ses yalıtım bantlarıdır. Polüretan, EPDM, Polietilen, EVA ve benzeri sünger izolasyon bant imalinde kullanılır. Etkili bir ses yalıtımı için tüm gürültü izolasyon malzemelerinde olduğu gibi Ses Yalıtım Bantlarının tercihinde de katileti ürünlerin tercih edilmesi Desibel Akustik olarak tavsiyemizdir. Desibel Akustik bünyesindeki Ses Yalıtım Bantları ve diğer tüm gürültü izolasyon malzemeleri yurt dışından ithal, orjinal ve üst kalitede ürünlerdir.

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

eva ses bandı | ses yalıtım bantları gürültü izolasyon malzemeleri

Ses Yalıtım Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses Yalıtım Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses İzolasyon Bandı | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses İzolasyon Bantları | Gürültü izolasyon malzemeleri | Desibel Akustik

Ses bantlarının tek yüzey ve çift yüzey yapıştırmalı şekilde üretimi mevcut olmasının yanı sıra ihtiyaç ve amaç mukabilinde yapışkansız Ses Yalıtım Bantları da üretilmektedir. Polietilen Ses Yalıtım Bantları, Elastomerik Kauçuk Bantları, Akustik İzolasyon Bantları, Alçı Levha Profil Yalıtım Bantları olarak çeşitlerine rastlamak mümkündür. Uygulama alanlarında alçı levha bölme ve giydirme duvar yapımlarının çelik saç profilleri altına yapıştırılan ses yalıtım bandı sistemli bir ses izolesini de mümkün kılmaktadır. Uygulama alanlarında her türlü toz, ısı, su ve en önemlisi ses önleyici özelliğiyle hafif ara bölme duvar sistemlerinde etkili bir mukavemete sahiptir. Yalıtım malzemeleriyle birlikte uygulanan ses yalıtım bantları özel olarak lamine edilerek teknolojik yeniliklerin mekanlara yansımasına ve rahat ve huzurlu bir ortam yaratılmasına olanak sağlamaktadır.

Ses Bandı | Ses Yalıtım Bantları | Gürültü İzolasyon Malzemeleri

Ses Bandı | Ses Yalıtım Bantları | Gürültü İzolasyon Malzemeleri

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

akustik kumas

Duvar Paneli

Duvar Paneli kategorisindeki gürültü izolasyon malzemelerimizi deneyimleyen müşterilerimizin olumlu referans ve de tekrar talep etmeleri müşteri memnuniyetinde ileri derecede başarılı olduğumuzun bir göstergesidir. Desibel Akustik Duvar Paneli üretimiyle yaşam alanında profesyonel tasarımların yanı sıra, estetik bir görünüşe de ulaştırmaktadır. Duvar Paneli uygulamalarımız Desibel Akustik garantisi altında olup gürültü izolasyon malzemeleri ileilgili her türlü sorun ve sıkıntınız tarafımızca zamanın çözüme ulaştırılır.

akustik panel montaj

akustik panel montaj

Duvar Paneli

Duvar Paneli / akustik panel

Duvar Paneli / akustik panel

akustik duzenleme

akustik duzenleme

Dekor amacı ile kullanımı tercih edilen Duvar Paneli, uygulanmak istenen tüm yüzeylere kolay bir şekilde monte edilebilir, statiği hiçbir şekilde etkilemez ve kullanıldığı cepheye ekstra bir yük bindirmez. Duvar Panelleri yıkanıp silinebilir, yapısında asla solma oluşmaz ve temizlenmesi oldukça basittir. Kullanımı tercih edilen yüzeylere vida delikleri haricinde hiçbir şekilde zarar vermez, kum, çimento ve benzeri inşaat kirliliklerine neden olmaz, çevre dostudur.  Hafif yapısından ötürü portatif stantlara monte edilmesi mümkündür. Duvar Panelleri sahip oldukları özelliklerinden biri olan ısı ve ses yalıtım niteliklerini yitiremezler.

akustik kumas panel uygulama gorsel

akustik kumas panel uygulama gorsel

kumas panel

kumas panel

Sıva işlemi tamamlanmış olan bütün yüzeylere uygulanması mümkün olan Duvar Panellerinin delinip kesilmesi mümkün olmakla birlikte, üzerine dekor amaçlı herhangi bir materyal veya televizyon ya da raf ünitesine sabitlenme olanağı da vardır.

Ev, ofis, toplantı odaları, showroom ve kafelerde, restoran, sinema, dizi setleri ve benzeri bir çok mekanda kullanıma uygun olan duvar panelleri, çok çeşitli renklerde üretim seçeneği ile şık olmasının yanında dekoratif ürünlerdir de..

Desibel Akustik Olarak biz, siz müşterilerimizin kullanım yerine uygun olarak, farklı kalınlıklarda ve farklı ebatlarda malzemeler üretmekteyiz. Ses Yalıtım Hizmetlerimizden faydalanmak veya Duvar Panelleri başta olmak üzere diğer tüm Gürültü İzolasyon Malzemeleri hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için, bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

akustik duzenleme

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel , neredeyse her mekan için gerekli görülebilmekte olup; eko, yankı, gürültü ve inilti tipi ses sorunlarına, dekoratif ve de uygulanabilir oluşuyla akustik düzen sağlayabilecek olan gürültü izolasyon malzemesidir. Pek çok renk seçenekleri ile arzu edile form dönüşümleri ve ebatlarda üretebildiğimiz Yüzer Tavan Panel, sıkıntılara mahal veren üst düzey ses frekanslarını minimum seviyeye indirgeyerek akustik düzenleme ve de oldukça şık görünümlü ortamlar sağlamaktadır.

Yüzer Tavan Panel

Yüzer Tavan Panel

Teknoloji geliştikçe, gerek tıp gerekse de mimari alanda yenilikler ortaya çıkıyor. Mimarinin de etkilendiği teknolojik gelişmeler ile birçok sorunumuza kısa sürede çözümler üreterek, ortadan kaldırıyoruz. Genel olarak şehir hayatında yaşayan kişilerin başlıca sorunu, gürültü kirliliği olmaktadır. Gürültü dediğimiz kavramını ise, dikkat dağıtan rahatsız edici sesler topluluğu olarak açıklayabiliriz.

Evlerdeki gürültü ses yalıtım parkeler ve duvar tasarımları  ile önlenebilirken, şirketler veya endüstriyel gürültü sesleri için büyük ölçekli gürültü engelleyici sistemler kullanılması gerekmektedir.

tavan uygulama akustik panel

tavan uygulama akustik panel

Özellikle, ses ve gürültünün en az olması gereken çağrı merkez yani call center merkezlerinde, şirket toplantı odalarında, üniversite dersliklerinde veya konferans salonlarında mutlaka ses yalıtım panellerinin tasarımının önceden düşünülmesi ve uygulanması gerekir. Şirketlerin, ofislerin, üniversitelerin ve çağrı merkez firmalarının mutlaka kendine özgü bir tasarımı, renkleri bulunmaktadır. Bu nedenle, ister parke ses yalıtım yöntemi olsun, isterse duvar yalıtımı olsun mutlaka tasarıma uygun ses yalıtım yöntemlerini tercih etmeliyiz.  –

tavan akustik duzenleme

tavan akustik duzenleme

Ses yalıtım yöntemlerinden biri olan Yüzer Tavan Panel modeli, sıklıkla şirket ve üniversiteler de kullanılmakta olup, isteğe göre ölçü dizayn renk ve tasarım yapıldığı için markalar tarafından tercih edilmektedir. Özel olarak tasarlanan Yüzer Tavan Panelleri askılar ile tavana asılarak ortama hem  şıklık hem de fayda sağlar. Yüzer Tavan Panel, yapısı gereği yankı ve uğultu gibi gürültülü seslerin engellenmesini sağlayarak, ortamdaki ses dağılımını en aza indirgemede faydalıdır.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

dalga akustik duvar paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli , gereksinim duyulan ölçülerde kesilmesi mümkün olan; vida ve dübel yardımı ile kaba kısmı bitmiş inşaat duvarları ve de tavanlarında tüm yüzerlere uygulanabilen; su ve nemden katiyen etkilenmeyen; Darbe dayanıklılığı maksimum seviyede olan ve de en önemlisi kanserojen madde içermeyen gürültü izolasyon malzemesidir.

Dekoratif Duvar Paneli

Dekoratif Duvar Paneli

Dekorasyon hayatımızın vazgeçilmez bir parçasıdır. Hepimiz evlerimizin, ofislerimizin güzel ve konforlu olmasını ister, buna göre dekore ederiz. Yaşadığımız alanları dekore ederken, sadece ürünün tutarının önemli olmadığını aslında önemli olan dekore ettiğimiz alanı ne derece kullanabileceğimiz, ne kadar uzun süreli faydalanabileceğimizdir. Bu nedenle,  Dekore etmek istediğimiz alanlarda neyin değişmesini yada neyin değişmesini istemediğimiz özellikleri not almak sureti ile, fiyatlandırmaya bakmamız daha doğru olacaktır. Teknoloji ile gelişen iç mimari alanında tasarımlar da ihtiyaçlara göre uygulanabilir hale geldi. Örneğin, küçük odalar da portatif yöntemlerle veya pratik tasarımlarla yerden tasarruf edebiliyoruz.

dalga akustik duvar paneli

dalga akustik duvar paneli

Dekoratif ürünler üreten ve yapı-marketlerde sıkça gördüğümüz Dekoratif Duvar Paneli ile, yaşam alanlarımızda hem pratiklik kazanabilir hem de konfor ve şıklığı bir arada görebiliriz. Dekoratif Duvar Paneli genellikle oteller, şirketler gibi hizmet sektöründe çokça tercih edilmektedir.  Son yıllarda yapılan yeni yapılan yapılarda da 3D Dekoratif Duvar Paneli ya da resimli dekoratif duvar panellerini kullanılmaktadır. Dekoratif Duvar Panelinin fiyatı ise kullanılan ürünün özelliğinde, ölçüsüne göre değişiklik göstermektedir.  Duvarlara renk ve ahenk getiren dekoratif duvar panellerinin tasarımsal katkısı dışında da, ses yalıtımlı olması tercih sebebidir. Ses yalıtımlı Dekoratif Duvar Panel ile bulunulan odadaki gürültü emilerek, en aza indirgenir. Bu nedenle, Dekoratif Duvar Paneli seçerken aslında tasarımdan ve fiyatından ziyade, ses ve ısı yalıtımlı olmasına özen göstermeliyiz.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Gürültü Emici Asma Tavan

Asma Tavan Paneli

Asma Tavan Paneli ( Baffle Ses Yalıtım Panelleri )

Asma Tavan Paneli gürültü izolasyon malzemesine baffle ses yalıtım panelleri de denmektedir.  Bu ses yalıtım malzemesinin özel cam yünlü yapısından dolayı uygulandığu yerlerde çalışan durumdaki makinaların çıkardıkları yüksek frekanslı sesleri maksimum düzeyde bir ses izolasyon gücü ile emilimini sağlayarak çalışma yerlerini daha sağlıklı kılar.

Gürültü Emici Asma Tavan

Gürültü Emici Asma Tavan

Yüzeylere çarpıp yansıyan ses dalga frekanslarını  panelin gözeneklerinde oluşan sürtünmeyle tamamlayarak ısı enerjisine dönüştürür. Böylece yüzeye çarpıp yansıyan ses minimum seviyeye indirgenebilir. Tahminen 40 milimetre-50 milimetre arası kalınlıkta paneller üretilebilmektedir. Projeler doğrultusunda uygulanacak çeşitli duvar şekilleri, panellerle birlikte dekoratif görünüşlü harika bir akustik mekan oluşturulabilir.

Ses yankı problemlerinin olduğu pek çok yerde uygulanabilen Asma Tavan Panelleri yani baffle ses yalıtım panelleri, delikli ahşap tavan karolarının arkasına akustik kumaşla kaplanılabilmektedirler.

Akustik Asma Tavan Paneli

Akustik Asma Tavan Paneli

Sesin yeterli seviyede yalıtılabilmesini destekleyen Asma Tavan Panelleri ( baffle ses yalıtım anelleri ) çok amaçlı kullanılabilen aynı zamanda nüfusun fazla olduğu yerler için de ekstra bir çözüm sağlayacaktır. Etkili sonuçları maksimum düzeylere erişen bir gürültü izolasyonunun sağlanacağı yerlerde hem iç sesin dışarı yansıması rahatsızlık verici seviyelere gelebilmesi önlenir hem de iç mekanlarda gerek çalışanalrın gerekse uygulama alanlarına göre dinleyici ya da izleyicilerin ses kalitesini doğru bir şekilde almasını sağlar.

Belirli bir frekansı aşan seslerin ulaştığı artık insaları ve tabi ki tüm canlıları rahatsız edici boyuttaki seslere gürültü denmekte ve önüne geçilmesinin günümüz dünyasında artık mecburiyeti bilinmektedir. Özellikle şehir hayatı sürenlerin de bileceği üzere, şehir yaşantısında her an gürültüye maruz kalınmaktadır. Her ne kadar insanlar bu gürültülü hayata alışmış görünseler de artık kendilerini seslere karşı da korumaları gerektiğini yavaş yavaş fark etmeye başlamışlardır. Gürültünün canlılar üzerinde bıraktığı ciddi hasarlar, sağlık sorunları nedeniyle, ses yalıtımı uygulamasının lüks bir tercih olamadığı aksine özellikle şehir yaşantısında canlıların hayatlarını sağlıklı sürdürebilmesi için bir gereklilik olduğu kabul görmektedir.

Desibel Akustik olarak yılların vermiş olduğu tecrübenin yanı sıra, sertifikalı ve A kalite gürültü izolasyon malzemeleri ile hizmetinizdedir. Ses yalıtımı hizmetlerimizden faydalanmak ya da Asma Tavan Panelleri de dahil olarak tüm gürültü izolasyon malzemelerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.